Centralna Agencja Wywiadowcza i inne rządowe agencje pozwane za inwigilację Internetu

CIA monitoruje serwisy społecznościowe

Według najświeższych informacji zza oceanu, rządowa agencja CIA wydała sporą ilość pieniędzy na zakup firmy, specjalizującej się w monitorowaniu serwisów społecznościowych.

Jak dowiadujemy się z raportu serwisu Wired, rządowa agencja wywiadowcza CIA (Central Intelligence Agency) zainwestowała bardzo dużo pieniędzy w firmę, która specjalizuje się w monitorowaniu mediów społecznościowych. To da pracownikom agencji możliwość czytania postów na blogach, czy śledzenia wpisów na Twitterze.

Firma Visible Technologies każdego dnia spogląda swoim czujnym okiem na ponad milion witryn internetowych, a następnie raportuje swoim klientom co też się dzieje ciekawego na tych stronach. Klientom, wśród których są takie potęgi, jak Dell, AT&T, Verizon czy Microsoft.

In-Q-Tel, finansowe ramię agencji CIA, zainwestowało w ową firmę w celu monitorowania zagranicznych serwisów społecznościowych, chociaż nie wykluczone, że Visible Technologies działać będzie również w granicach Stanów Zjednoczonych.

My na szczęście na naszym Blipie nie mamy nic do ukrycia. Sprawdź sam!

Czy oznacza to, że użytkownicy Naszej-Klasy, czy Grona.net mają się obawiać?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.