Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Facebook zaatakowany przez botnet

Celem botnetu Bredlab stał się portal społeczności owy Facebook. Około 735 tysięcy użytkowników witryny otrzymało maile próbujące wyłudzić od nich hasło.

Ponad 735 tysięcy phishingowych wiadomości do użytkowników Facebooka – to efekt ataku Bredlaba, czyli botnetu, który zaatakował popularną platformę Web 2.0. Treść e-maila jest dość standardowa: prośba o wpisanie starego hasła (pod pretekstem podania nowego ze względów bezpieczeństwa). Jednak nie to jest największym problemem w związku z rozsyłanym spamem. Użytkownicy są też proszeni o pobranie archiwum ZIP, w którym ma się znajdować formularz związany z Facebookiem. Jak nietrudno się domyślić, plik jest zainfekowany trojanem.

Facebook na ten moment nie wystosował jeszcze żadnego komentarza związanego z atakiem. Portal nie wystosował też żadnej informacji, która ostrzegałaby użytkowników przed złośliwą korespondencją.

Czytaj też:

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.