Internetowa biblioteka Google'a nadchodzi

Google buduje internetową księgarnię

Google przygotowuje usługę o nazwie Google Editions - własną księgarnię internetową, która oferować będzie cyfrowe książki dla wszystkich urządzeń z dostępem do Internetu.

Król wyszukiwarek i reklamy – Google – uruchomi w przyszłym roku swoją własną księgarnię internetową, która oferować będzie cyfrowe wersje książek na każde urządzenie, od smartfonów, przez netbooki, po desktopy, z dostępem do Internetu.

Usługa o nazwie Google Editions będzie umożliwiać czytanie książek nie tylko bezpośrednio w przeglądarce internetowej, ale również w trybie offline. Na starcie w bibliotece Google’a ma znajdować się od 400 tysięcy do 600 tysięcy książek, co jest lepszym wynikiem niż Sony i Amazon zdołały uzbierać w swoich sklepach z e-bookami. Wiadomo również, że księgarnia nie będzie darmowa, choć konkretnych cen książek nie znamy.

Uruchomienie internetowej księgarni Google Editions, firma z Mountain View zaplanowała na pierwsza połowę przyszłego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.