Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Google i Adobe razem w sądzie

Google Chrome i Adobe Reader bezprawnie korzystają z patentów firmy Textscape – wynika z pozwu złożonego w amerykańskim sądzie.

Trwa wojna patentowa. Firma Textscape utrzymuje, że dwaj liderzy w swojej branży, czyli Google i Adobe, bezprawnie wykorzystują algorytmy przetwarzania tekstu, które są jej własnością intelektualną. Przeglądarka Chrome narusza patent przyznany w 1998 roku w swoim mechanizmie do przeszukiwania zawartości na otwartych stronach internetowych. Z kolei przeglądarka dokumentów Reader narusza patent przyznany rok później w swoim mechanizmie do rozpoznawania zawartości plików tekstowych.

Textscape żąda odszkodowania za naruszenie własności intelektualnej. Google i Adobe jak dotąd nie ustosunkowały się do roszczeń.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.