Najnowszy pakiet uaktualnień o nazwie Cupcake nie pochodzi od Google'a, a od zewnętrznych developerów

Google prezentuje system Android 2.0

Google oficjalnie zaprezentował następcę swojego systemu dla telefonów komórkowych. Android 2.0 to wiele istotnych usprawnień w obsłudze sprzętu i ergonomii użytkowania.

Android 2.0 ma być wygodniejszy w obsłudze i obsługiwać nowe standardy techniczne

.

Google zaimplantował w nim wygodniejsze wyszukiwanie zawartości. Pierwszą nowinką jest menu „Quick Contact”, które pozwala na łatwe wykonanie połączenia (tekstowego, głosowego, wideo, itd.) z kontaktem zapisanym w książce telefonicznej. Dodano również wygodną wyszukiwarkę wiadomości tekstowych i multimedialnych. Android 2.0 ma teraz również w łatwy sposób synchronizować się z zasobami na naszym komputerze. Udoskonalono też wirtualną klawiaturę.

Jeśli chodzi o obsługę standardów, to Android 2.0 nie ma już problemu z obsługą lampy błyskowej czy zoomu optycznego w komórkowych aparatach. Przeglądarka internetowa obsługuje teraz standard HTML 5 i posiada usprawnioną obsługę poprzez interfejs dotykowy. Zezwala ona teraz też aplikacjom na korzystanie z Bluetooth (co może być przydatne w grach multiplayer).

Data premiery pierwszych telefonów z Google Android 2.0 jest, na razie, nieznana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.