Ericsson wskazuje na to, że co każde 3 sekundy 1 osoba kupuje sprzęt umożliwiający korzystanie z Internetu a 4 inne zakładają konta w serwisie Facebook

Hollywood zakazuje korzystania z portali społecznościowych

Trendy

Według niepotwierdzonych informacji, Cameron Diaz i Mike Myers zawarli umowę z DreamWorks, na mocy której mają zakaz publikowania jakichkolwiek informacji w Sieci na temat czwartej części Shreka, w której oboje grają. To jednak ma nie być wyjątek, a zupełnie nowy trend w Hollywood. Coraz więcej kontraktów z aktorami zawiera specjalne klauzule dotyczące portali społecznościowych. Disney’owskie umowy zawierają zdanie, że aktor nie powinien udostępniać informacji przez serwisy interaktywne takie jak Facebook, Twitter lub jakiekolwiek inne sieci społecznościowe czy osobiste blogi.

Hollywood ma podstawy, by kneblować aktorom usta. Produkcję firmu Terminator: Zbawienie trzeba było wydłużyć i zmienić zakończenie, bowiem oryginalne wyciekło do Internetu. Inny spektakularny przeciek pochodzi od Pauli Abdul, która zanim ogłosiła koncernowi Fox swoje odejście z programu American Idol, uczyniła to na swoim profilu twitterowym.