Kingston SSDNow V+ SNV225-S2/64GB 64 GB

W ofercie firmy Kingston pojawiła się czwarta seria dysków SSD SATA. W serii SSDNow V+ oferowane są nośniki o dwóch pojemnościach 64 i 128 GB. Jest to rodzina urządzeń kierowana do użytkowników domowych i małych firm. Obudowa nośnika wykonana jest ze stopu aluminium. Pamięć waży jedynie 84 g.
Kingston SSDNow V+ SNV225-S2/64GB 64 GB

HD-Tach 3.0. Najlepszy średni transfer danych podczas zapisu.

HD-Tach 3.0. Najlepszy średni transfer danych podczas zapisu.

Wewnątrz umieszczono pamięci typu MLC i kontroler Samsunga wspomagany przez duży 128 MB bufor SDRAM, który pracuje z zegarem 166 MHz. Po sformatowaniu do dyspozycji użytkownik otrzymuje 59,6 GB przestrzeni użytkowej. Wydajnościowo dysk zapewnia bardzo dobre średnie odczytu i zapisu, dużo lepsze od serii V bez +. Porównując wyniki testów SSDNow V+ do wyników innych modeli dysków SSD wypadają one przyzwoicie. Jeśli zawęzimy porównanie tylko do modeli 64 GB, to nośnik wypada znakomicie wykazując dużą przewagę w większości testów.

W PCMark05 HDD Score SSD Now V+ zdobył najwięcej punktów.

W PCMark05 HDD Score SSD Now V+ zdobył najwięcej punktów..

W aplikacji HD Tach 3.0 nośnik osiągał średnie transfery danych podczas odczytu i zapisu na poziomie 206,6 i 144,7 MB/s, z krótkim czasem dostępu wynoszącym 0,1 ms. Równie dobrze radził sobie w benchmarkach PCMark05 HDD Score pod Windowsem XP 32751 pkt (najlepiej spośród modeli 64 GB) oraz pod Vistą – 18172 pkt.

W PCMark Vantage pod Vistą również wysoko, najszybszy jest jednak Super Talent.

W PCMark Vantage pod Vistą również wysoko, najszybszy jest jednak Super Talent.

Nośnik potrzebuje do pracy niewiele energii, średnio zużywa zaledwie 0,6 W co zainteresuje lub pomoże podjąć decyzję o zmianie dysku systemowego w notebooku. Kingston V+ nagrzewa sie nieznacznie. Po 30 minutach w trybie pracy obudowa osiągała temperaturę 43°C w najcieplejszym miejscu. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją i wsparciem technicznym Kingstona.

Arek Uriasz