Windows XP zapamiętuje dużo – czasami właśnie to może być przyczyną irytujących problemów.

Koniec z ciągłym ponawianiem instalacji sterowników w środowisku XP

Podczas uruchamiania komputera system Windows XP za każdym razem pyta o instalację jednego z komponentów sprzętowych. Tymczasem od dawna funkcjonuje on bez zarzutu.

Najpierw trzeba zajrzeć do Menedżera urządzeń, by sprawdzić, czy rzeczywiście istnieją konflikty sprzętowe. Ale ani żółty znak zapytania, ani czerwony znak stop nie wskazują na niekompatybilność czy brak pamięci. W takim przypadku przyczyna irytującego, co jakiś czas pojawiającego się komunikatu leży w nieprawidłowo „zapamiętanym” statusie instalacji. Windows XP zapisuje informacje o nowych urządzeniach w pliku podręcznym. Normalnie po zainstalowaniu odpowiednich sterowników pliki te są kasowane. Jeżeli jednak pewnego razu system Windows – tak jak w tym przypadku – zapomniał to zrobić, można mu pomóc w przywróceniu właściwego działania, otwierając folder »INF« w katalogu Windows. Należy nazwę istniejącego tam pliku »cache.1« zmienić przykładowo na »cache old«, po czym zrestartować system. Zmiana nazwy zmusza system Windows do stworzenia nowego statusu podłączonych urządzeń. Jeżeli wszystko się uda i Windows startuje bez komunikatów, można skasować plik »cache old«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.