LG przedstawiło swój czytnik na wystawie IMID 2009 (International Meeting on Information Display)

LG przedstawia czytnik e-booków z panelem słonecznym

LG prezentuje czytnik e-booków nie mający jeszcze nazwy, ale wyposażony w cienkowarstwowy panel słoneczny, który wydłuży czas pracy urządzenia na baterii.

Koreański producent wchodzi na rynek e-booków ze swoim nowym urządzeniem, które wyposażone jest w cienkowarstwowy (grubość 0,7 milimetra) i bardzo lekki (waga 20 gramów) panel słoneczny, dzięki któremu bateria urządzenia może pracować nawet o dzień dłużej, po spędzeniu 4-5 godzin na słońcu. Panel słoneczny pasuje nie tylko do tego modelu, ale również do innych 6-calowych czytników, a cechuje się efektywnością konwersji energii na poziomie 9,6 procenta.

Ten współczynnik ma zostać poprawiony przez LG do 12 procent w 2010 roku oraz do 14 procent w 2012 roku. Dzięki temu panele słoneczne będzie można powszechniej wykorzystać nie tylko w czytnikach e-booków, ale również w telefonach komórkowych.

Czytaj również:

Czytnik e-booków dla niewidomych

Będzie polski czytnik e-booków

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.