Windows Live składa się z zestawu aplikacji instalowanych na komputerze użytkownika – Windows Live Essentials – oraz usług webowych dostępnych w chmurze.

Microsoft potwierdza: wyłudzono 20 000 haseł do Hotmaila

Poczta Hotmail stała się celem poważnego ataku phishingowego, który odniósł spektakularny sukces – skradziono 20 000 haseł.

Nasze wczorajsze doniesienia na temat wykradzionych haseł do poczty Microsoftu okazały się prawdziwe – potwierdza je sam gigant z Redmond. Jak się okazało, hasła pochodziły z ataków phishingowych (poprzednio uważano, że wykonano włam na serwery Microsoftu). Zgromadzono ich ponad 20 000. Na liście znalazł się głównie Windows Live Hotmail, ale nie zabrakło również haseł do kont konkurencji, a konkretniej do Gmaila, Comcasta i Earthlinka. Nie jest jasne w jaki sposób wyłudzono hasła od użytkowników – najprawdopodobniej odbyło się to za pomocą Windows Live Messengera.

Użytkownikom Hotmaila, jak i ogólnie Windows Live, zalecamy natychmiastową zmianę swojego hasła. Przed tego dokonaniem, należy się upewnić, że na komputerze nie jest zainstalowane żadne złośliwe oprogramowanie.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.