MSI X-Slim X600-009PL

Firma MSI może pochwalić się bardzo szeroką ofertą komputerów przenośnych. Ma w ofercie super wydajny notebook z gaming’owej serii GT725-070PL oraz bardzo długo pracujący na baterii Wind U115 Hybrid. Jest tez kilka modeli zwracających na siebie uwagę niezwykle smukłą obudową. Jednym z modeli jest przetestowany w naszym laboratorium notebook z serii X-Slim, X600-009PL.
MSI X-Slim X600-009PL

Słaby wynik w 3DMark06. HP jest nieco lepsze, zaś Acer pozostaje zupełnie poza zasięgiem.

Słaby wynik w 3DMark06. HP jest nieco lepsze, zaś Acer pozostaje zupełnie poza zasięgiem.

X-Slim, jak sama nazwa wskazuje, to niezwykle lekka i szczupła konstrukcja. Mimo tego, że wielkość matrycy przekraczającą 15 cali, a całość waży ok. 2,2kg. W cienkiej obudowie zostały zamknięte wszystkie niezbędne podzespoły. W środku znajdziemy nisko napięciowy procesor Intel SU3500 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, cztery gigabajty RAM’u, oraz wydajną kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD4330. To w zupełności wystarczy aby X600 działał wydajnie, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Mówiąc o zużyciu prądu trzeba zwrócić uwagę, że nowy notebook MSI na baterii o dość małej pojemności 5400 mAh pracował prawie cztery godziny, co jest zadowalającym wynikiem. Stało się to możliwe, nie tylko dzięki zastosowaniu szeregu energooszczędnych podzespołów oraz litowo-jonowej baterii, ale również unikalnego systemu zarządzania energią Eco Engine. System ten pozwala na wybór jednego z pięciu ustawień pracy notebooka w zależności od potrzeb użytkownika.

Słaby wynik PCMark05. Tu zarówno Acer jak i HP są znacznie wydajniejsi.

Słaby wynik PCMark05. Tu zarówno Acer jak i HP są znacznie wydajniejsi.

Ciekawostką jest panoramiczna matryca o przekątnej 15,6 cala i kinowych proporcjach 16:9. Takie proporcje wyświetlacza pozwalają na zwiększenie obszaru wyświetlanego obrazu, co w połączeniu z technologią MSI Vivid poprawia jakość obrazu i kolorów. Wyświetlany obraz jest zawsze jasny, czysty i wyraźny bez względu na to czy gramy, czy oglądamy film. Ergonomię notebooka psuje bardzo głośny system chłodzenia. Podczas przetwarzania prostych zadań głośność wynosiła 24 dB, natomiast gdy zatrudnimy X-Slima do poważniejszych zadań poziom hałasu wzrasta do prawie 35 dB.

Dobry, ale nie najlepszy czas pracy na baterii. MSI na równi z Acerem.

Dobry, ale nie najlepszy czas pracy na baterii. MSI na równi z Acerem.

Seria X-Slim pomimo swojej smukłości została nieźle wyposażona w przeróżne złącza. W X600 nie zabrakło portów USB (3 porty), HDMI oraz D-Sub do podłączenia ekranu zewnętrznego, czytnika kart MMC/SD, a także gniazda sieciowego RJ-45. Do komunikacji bezprzewodowej możemy użyć Wi-Fi bądź modułu Bluetooth.

Patrząc na X600 trudno nie dostrzec podobieństwa do Macbook Air. MSI wyposażyło jednak swojego notebooka w dużo więcej złączy niż konkurencja, większy ekran i to za dużo niższą cenę. Wykonanie i jakość użytych materiałów w MSI pozostawiają nieco do życzenia – szczególnie uginająca się pod naciskiem palców klawiatura. Stwarza ona kiepskie wrażenie mimo tego, że klawisze mają dużo większą powietrznię niż w innych notebookach. Podobne zastrzeżenia można mieć do głośności, która daje o sobie znać przy dłuższym użytkowaniu urządzenia.

Jarosław Niemyjski

Więcej:MSInotebooki