Multimedialny, sieciowy kombajn QNAP

QNAP przedstawia NMP-1000, sieciowy odtwarzacz mediów wideo, muzyki, zdjęć i innych cyfrowych materiałów w twoim domu.

QNAP przedstawia sieciowe urządzenie które można najlepiej opisać jako odtwarzacz Set-top połączony z serwerem NAS. NMP-1000 może pracować z wewnętrznym dyskiem twardym na którym użytkownik może przechowywać multimedia. Dzięki temu, lokalne pliki muzyczne, wideo, czy zdjęcia, lub zdalne z innych komputerów, są łatwo katalogowane i zarządzane z poziomu zdalnego pilota.

NMP-1000 podłącza się do sieci komputerowej poprzez port Ethernet (lub adapter bezprzewodowy WiFi) i za pomocą kabla HDMI, komponentowego, kompozytowego, lub S-Video z telewizorem. NMP-1000 jest w stanie płynnie odtwarzać filmy Full HD 1080p z czystym dźwiękiem, odtwarzać slajdy ze zdjęciami, domowe wideo, kupione zawartości multimedialne i listować/odtwarzać udostępnioną bibliotekę iTunes. Dzięki podłączeniu NMP-1000 z Internetem poprzez sieć domową, użytkownik może przeglądać zdjęcia i albumy z Flickr lub filmy wideo z YouTube. Interfejs użytkownika typu „10-foot” zapewniać ma łatwy dostęp do mediów za pomocą zdalnego pilota, a samo urządzenie NMP-1000 obsługuje szeroki zakres formatów plików wideo, muzyki czy zdjęć jaki może odtworzyć. Ponieważ NMP-1000 został wyposażony w niektóre technologie znane z serwerów Turbo NAS, może być także używany do automatycznych archiwizacji komputerów z sieci, udostępniania i magazynowania danych. NMP-1000 współpracuje z sieciami domowymi, opartymi o system Windows, Macintosh, Linux a nawet sieciami bazującymi na UNIX-ie.

NMP-1000 jest w pełni zgodny z DLNA i posiada technologie takie, jak HDMI v1.3, wydajny dekoder audio/wideo Sigma Designs i jednostki zaawansowanych komponentów sieciowych, ukrytych głęboko „pod maską”. Konfiguracja i obsługa urządzenia NMP-1000 ma być prosta i przyjemna.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.