Nowy blog o sprzęcie – startujemy!

Właśnie uruchamiamy nowy blog, w którym będziecie mogli znaleźć posty dotyczące sprzętu komputerowego i tematów pokrewnych. Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale rankingi TOP10, wielkie testy procesorów, płyt głównych, notebooków itp. powstają dzięki zaangażowaniu ponad 20 osób testujących poszczególne komponenty i urządzenia. Tylko w polskim laboratorium zatrudnionych jest 11 osób (i nie mam tu na myśli ekipy redakcji), które dzień w dzień testują i opisują dla was najnowsze urządzenia. Kolejna tak liczna grupa zatrudniona jest w laboratorium niemieckim, z którym ściśle współpracujemy. No dobrze, ale po co ten blog?
Tu zamykamy leniwych testerów, a także prowadzimy badania głośności testowanych urządzeń.

Tu zamykamy leniwych testerów, a także prowadzimy badania głośności testowanych urządzeń.

Po pierwsze, gdy przychodzi do nas nowy sprzęt, nie pojawi się na stronie od razu. Trzeba go przecież rozpakować, zrobić mu dokładne, profesjonalne fotografie. Następnie należy go wstępnie opisać, przeprowadzić szczegółowe testy. Te trwają od godziny (np. test pendrive’a), nawet do… dwóch dni, jeżeli chodzi o testy notebooków. Potem stworzyć o nim tekst, przeczytać go, zredagować, dodać wykresy i dopiero wtedy możecie go przeczytać na CHIP.pl. Moim zadaniem będzie podglądanie pracy laboratorium, robienie zdjęć i przekazywanie wam tego, co się u nas aktualnie dzieje i jakich testów na dniach możecie się spodziewać. Blog ma działać tak, abyście wiedzieli co się w danym momencie tutaj dzieje.

Profesjonalna sesja zdjęciowa drukarki w wykonaniu naszego fotografa – Kuby.

Profesjonalna sesja zdjęciowa drukarki w wykonaniu naszego fotografa – Kuby.

Kolejne zadanie to przybliżenie wam pracy “labu”. To nie jest tak, że tester odbiera sprzęt i testuje go wg własnego uznania. Robi to według procedury testowej opracowanej przez szefostwo laboratorium, a także skonsultowanej z redakcją polską jak i niemiecką. Następnie żmudnie zapełnia wynikami testów komórki w arkuszu kalkulacyjnym i przekazuje ów arkusz dalej. Na tej podstawie ustalamy miejsce urządzenia w rankingu i tworzymy duże testy.

Ponadto do testów wykorzystujemy masę profesjonalnego sprzętu, jak np. komora bezechowa do pomiaru głośności, komora do sprawdzania odporności wydruków na działanie promieni słonecznych itd. Jest co opisywać i z użyciem tego bloga będę starał się to robić jak najlepiej:) Trzymajcie kciuki i czekam na opinie oraz propozycje, co chcielibyście tu jeszcze znaleźć.