Pierwszy zewnętrzny dysk wodoodporny

A-DATA wprowadza po raz pierwszy do sprzedaży serię ekstremalnie wodoodpornych dysków twardych SH93, spełniającą wojskową normę wytrzymałości MIL-810F.

Logicznym wydaje się fakt, że przenośne napędy HDD z precyzyjną elektroniką w środku, narażone na kapryśną aurę pogodową, wstrząsy i upadki, powinny być zabezpieczane w szczególny sposób. Nowe dyski A-DATA wydają się rozwiązywać odwieczny problem wytrzymałości przenośnych napędów, gdyż ich obudowy wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, połączonego z gumowymi wstawkami.

Również zwykłe zalanie kawą w pechowy sposób może doprowadzić do utraty cennych danych. Według standardu MIL-810F serii SH93 nie straszne jest zanurzenie w wodzie na głębokości 1 metra, co oznacza, że teoretycznie przetrwają one w nienaruszonym stanie, nawet jeśli nieopatrznie wyprane zostaną spodnie, w kieszeni których znalazł się napęd.

Nowe dyski, wyposażone w interfejs USB 2.0 będą miały pojemność 250, 320, 500 oraz 640 GB.

Cena nie została jeszcze ujawniona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.