Pierwszy zewnętrzny dysk wodoodporny

A-DATA wprowadza po raz pierwszy do sprzedaży serię ekstremalnie wodoodpornych dysków twardych SH93, spełniającą wojskową normę wytrzymałości MIL-810F.

Logicznym wydaje się fakt, że przenośne napędy HDD z precyzyjną elektroniką w środku, narażone na kapryśną aurę pogodową, wstrząsy i upadki, powinny być zabezpieczane w szczególny sposób. Nowe dyski A-DATA wydają się rozwiązywać odwieczny problem wytrzymałości przenośnych napędów, gdyż ich obudowy wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, połączonego z gumowymi wstawkami.

Również zwykłe zalanie kawą w pechowy sposób może doprowadzić do utraty cennych danych. Według standardu MIL-810F serii SH93 nie straszne jest zanurzenie w wodzie na głębokości 1 metra, co oznacza, że teoretycznie przetrwają one w nienaruszonym stanie, nawet jeśli nieopatrznie wyprane zostaną spodnie, w kieszeni których znalazł się napęd.

Nowe dyski, wyposażone w interfejs USB 2.0 będą miały pojemność 250, 320, 500 oraz 640 GB.

Cena nie została jeszcze ujawniona.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.