Pierwszym klientem nVidii może okazać się Apple, które już zapowiedziało komputery Mac Mini z jeszcze niesprecyzowaną platformą nVidii

Platforma ION 2 jeszcze w 2009 roku

Nvidia ION 2

W świetle ostatnich wydarzeń w segmencie chipsetów, spowodowanych sądową batalią Intela i nVidii, graficzny gigant z Santa Clara zapowiada nową generację platformy ION, która łączy procesor Intel Atom (zarówno jedno, jak i dwurdzeniowy) z graficznym chipsetem GeForce 9400(M), potrafiącym odtwarzać wideo w rozdzielczości 1080p.

Informacje potwierdza szef działu chipsetów w firmie Nvidia. ION 2 ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, zaś oferować będzie znacznie większą wydajność graficzną i wiele więcej procesorów strumieniowych, choć układ będzie jeszcze mniejszy od swojego poprzednika.

Zamrożenie inwestycji dla chipsetów zgodnych z procesorami DMI, oznacza, że ION 2 nie będzie obsługiwać procesorów Arrandale (Core i5). Możemy natomiast spodziewać się, że platforma będzie kompatybilna z procesorami Atom nowej generacji, ale również z układami VIA Nano.