Ricoh Aficio SP 4210N

Duża i ciężka (15,5 kg) monochromatyczna drukarka laserowa Ricoha o oznaczeniu Aficio SP 4210N drukuje bardzo szybko i z niewielkim opóźnieniem wychodzi z trybu uśpienia. Jest to jak dotąd najszybsza drukarka w naszym rankingu. Wydrukowanie 10 str. dokumentu tekstowego trwa jedynie 21,9 s. Jakość druku można określić jako wysoką, jedynie na jednolitych powierzchniach widać drobne zakłócenia.
Ricoh Aficio SP 4210N

Drukarka Ricoha jest najszybsza.

Drukarka Ricoha jest najszybsza.

Drukarkę standardowo wyposażono w kasetę na 500 arkuszy papieru i podajnik uniwersalny na 100 arkuszy. Można dokupić dwie kasety po 500 arkuszy oraz podajnik na 60 kopert, a także moduł druku dwustronnego. Panel drukarki zawiera podświetlany wyświetlacz tekstowy, co znacznie podnosi komfort obsługi.

Drukarka Ricoha jest jednym z cichszych urządzeń.

Drukarka Ricoha jest jednym z cichszych urządzeń.

Dostępne są sterowniki PCL 6, PCL 5e, PostScript Level 3 oraz RPCS, które zawierają rzadko spotykane zaawansowane opcje druku. Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje pakiet oprogramowania zawierający m.in. aplikację DeskTopBinder Lite służącą do konwersji i zarządzania dokumentami różnych typów.

Ricoh drukuje dokumenty graficzne szybciej niż konkurencja.

Ricoh drukuje dokumenty graficzne szybciej niż konkurencja.

Koszty druku są dość niskie. Wydajność kasety z tonerem jest bardzo wysoka (15000 str.), lecz kosztuje ona połowę ceny nowej drukarki. Kaseta startowa wystarcza na ok. 6000 str. W trybie uśpienia urządzenie zużywa jedynie 2,7 W, co jest bardzo niską wartością.. Koperty DL trzeba zakleić przed zadrukowaniem, bo inaczej zostaną pomięte przez mechanizm transportowy drukarki.

Marek Grzybowski