System Ubuntu 9.10 jeszcze w tym miesiącu

Nowa wersja jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa zadebiutuje na rynku za niecąły miesiąc. Premiera odbędzie się już 29 października, publiczne beta-testy już trwają.

Ubuntu 9.10 to sporo zmian i usprawnień, wśród których najprawdopodobniej najistotniejszą jest wykorzystywanie, przy domyślnych parametrach instalacji, systemu plików ext4 (aczkolwiek zmiana parametrów partycji nie będzie dokonywana przy uaktualnianiu systemu ze starszej wersji). Uaktualniono też domyślne środowisko pracy w Ubuntu, czyli GNOME, do wersji 2.28. Jest też wiele usprawnień dotyczących uruchamiania systemu, zarówno wizualnych, jak i technicznych (GRUB 2 będzie teraz domyślnym bootloaderem).

Wersję beta systemu (czyli nieukończoną, mogącą wciąż zawierać błędy) można pobrać z tego adresu. Aktualną wersję można pobrać z naszego portalu. System operacyjny Ubuntu, w odróżnieniu od Windows, jest darmowy.

System operacyjny Ubuntu pobierzesz od nas – za darmo!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.