Ultramobilny notebook Lenovo o grubości 13,5 milimetra

Ostatnimi czasy obserwujemy na rynku notebooków wyścig, w którym liczy się nie tyle wydajność, co grubość maszyn. Do rywalizacji przystępuje teraz Lenovo ze swoją propozycją.

Na wystawie CEATEC JAPAN 2009, firma Lenovo prezentuje nowego, ultracienkiego członka serii IdeaPad U, dołączając w ten sposób do producentów, którzy za cel obrali zbudowanie najcieńszego na świecie notebooka, choć z pewnością ciężko będzie dorównać zapowiadanemu modelowi Dell Adamo XPS, który mierzyć ma zaledwie 9,99 mm grubości.

Tak czy inaczej, 11,6-calowy notebook IdeaPad U150 nie należy do najgrubszych, mierząc 13,5 milimetra grubości, a dodatkowo jest wyposażony w niskonapięciowy procesory Intel Pentium SU4100 z taktowaniem 1,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, 250-gigabajtowy dysk twardy, zintegrowaną grafikę GMA X4500, a także złącze HDMI, kamerę internetową, multidotykowy touchpad oraz przyjemny dla oka design.

Nie zapomnij zajrzeć do rankingu CHIP-a z testami wielu małych notebooków!

Notebook Lenovo IdeaPad U150 sprzedawany będzie, tu niespodzianka, z preinstalowanym systemem Windows Vista Home Basic, w cenie 800 dolarów. W przeliczeniu daje kwotę powyżej 2300 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.