WD Scorpio Blue WD6400BEVT 640

archiwum
Western Digital Scorpio Blue WD6400BEVT 640 GB to 2,5-calowy dysk wewnętrzny do notebooków i zewnętrznych urządzeń przechowujacych dane. Cichy i szybki Scorpion oferuje świetne średnie transfery podczas odczytu i zapisu przy przyzwoitym czasie dostępu. Zużywa małe ilości energii i nagrzewa się

WD6400BEVT  jest dwuipółcalowym dyskiem twardym firmy Western Digital należącym do rodziny Scorpio Blue. Jest to rodzina dysków do laptopów i zewnętrznych nośników danych, obejmująca bardzo szeroką gamę urządzeń. W jej ramach oferowane są napędy o pojemności od 80 do 1000 GB z interfejsami EIDE i SATA. Testowany przez nas model o pojemności 640 GB po sformatowaniu do dyspozycji oferuje 596 GB przestrzeni na dane. Pracuje z prędkością 5400 obr./min. Wspomagany jest przez 8-megabajtowt bufor. Wyposażony jest w interfejs SATA 3.0 Gb/s.

Wielki WD Scorpio Blue oferuje krótki czas dostępu.

Wielki WD Scorpio Blue oferuje krótki czas dostępu.

Dysk oferuje wydajność na wysokim poziomie. W testach wydajności przy użyciu aplikacji HD Tach 3.0 wyniki średnich transferów danych podczas odczytu  i zapisu wynosiły  68,1 i 67,7 MB/s. przy 17,1 ms czasie dostępu. W DiskbenchXP: 64 MB/s. przy 17,3 ms. czasie dostępu podczas odczytu. W PCMark05 HDD Score Skorpion zdobył  4613 punktów. Osiągi te zestawione z wynikami innych modeli dysków o dużej pojemności (500 GB <) są niezłe, ale nośnikowi nie udało się wyprzedzić największego konkurenta.

Średnie transfery podczas odczytu w klasie dysków o dużej pojemności słabsze tylko od Seagatów.

Średnie transfery podczas odczytu w klasie dysków o dużej pojemności słabsze tylko od Seagatów.

Zarówno Momentus 5400.6 jak i 7200.4 (500GB) okazały się być wydajniejsze. Generowany przez nośnik hałas był podczas testów na bardzo dobrym, czyli mało słyszalnym poziomie i wynosił maks.: 29 dB podczas odczytu. To najcichszy spośród najpojemniejszych nośników 2,5”. Również średnie zużycie energii jest zadawalające. Wynosi tylko 1,3 W.

W PC Mark HDD Score wypada średnio.

W PC Mark HDD Score wypada średnio.

Duży Scorpio po 30 minutach w trybie odczytu nagrzewał się do temperatury 43°C w najcieplejszym miejscu obudowy. Oceniamy model WD6400BEVT jako przyzwoitej wydajności dysk do codziennej pracy. Osoby potrzebujące w swoich notebookach wyższych prędkości powinny sięgnąć jednak po któryś z nośników z rodzin Momentus lub Scorpio Black.

Arek Uriasz

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.