Produkcją urządzenia zajmuje się firma Openmoko

WikiReader, czyli encyklopedia w kieszeni

Encyklopedia w kieszeni to nic nowego, od kiedy większość telefonów oferuje dostęp do Internetu, jednak WikiReader to kompaktowe urządzenie, dające dostęp do Wikipedii bez podłączenia do Sieci.

WikiReader to małe, kieszonkowe urządzenie z monochromatycznym wyświetlaczem dotykowym, które wyświetla artykuły zamieszczone w największej internetowej encyklopedii – Wikipedii. Czytnik korzysta z karty pamięci microSD, na której znajdują się materiały tekstowe. Możliwe jest również wprowadzanie tekstu, dzięki dotykowemu ekranowi. Co ważne, dwie baterie AAA (małe paluszki) zasilą urządzenie na około rok. Wyświetlacz jest również pokryty szkłem hartowanym, dzięki czemu nie zadrapiemy go w kieszeni.

Aktualizacje artykułów z Wikipedii można wykonać samemu, lub wykupić za 30 dolarów roczny abonament, w ramach którego otrzymamy cztery nowe karty microSD z nowymi artykułami.

WikiReader kosztuje 99 dolarów, czyli ponad 300 złotych. Kupić możecie go tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.