Windows 7, skonfigurowany, dopieszczony i gotowy do pracy

Windows 7 czwartym najchętniej używanym systemem na świecie

Już dwa procent wszystkich komputerów świata korzysta z Windows 7. Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaka upłynęła od momentu premiery, to znakomity wynik.

Jak wynika z badań Net Applications, premiera Windows 7 to duży sukces. Jeszcze przed oficjalną premierą kopie testowe systemu stanowiły 2 procent wszystkich systemów operacyjnych zainstalowanych na komputerach na calym świecie. 18 października został pobity rekord, kiedy to Windows 7 używało 2,17 procent internautów. W dniu premiery oficjalne wersje następcy Visty to 1,99 procenta wszystkich komputerów.

Windows 7 najlepiej sobie radzi w Europie Wschodniej – tam używa go 6,97 procent internautów. Na kolejnych miejscach są Malediwy, Litwa, Białoruś, Łotwa Estonia i Rumunia. 3,28 procent polskich internautów również używa „siódemki”

Wyniki te oznaczają, że w cztery dni po premierze, Windows 7 już jest czwartym najpopularniejszym systemem na świecie. Wyprzedzają go Windows XP (71,5% rynku), Vista (18,6% rynku) i Mac OS X (3% rynku).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.