Tap-Fu, gra wykorzystana do oszacowania piractwa wśród użytkowników iPhone'ów

Współczynnik piractwa dla iPhone’a wynosi – 90 procent!

Piractwo jest destrukcyjnym czynnikiem, dopadającym każdego wydawcę oprogramowania - nawet Apple, które ma własną filozofię dystrybucji swoich programów.

Współczynnik piractwa dla iPhone’a i iPoda Touch jest wyższy niż można było się spodziewać – nawet internetowy system dystrybucji aplikacji Apple’a nie jest odporny na piractwo. Dla przykładu, programiści umieścili w App Store aplikację Tap-Fu 16 października 2009 roku, za 4 dolary. Teraz jej cena wynosi ledwie 2 dolary, a mimo to, większość użytkowników, którzy zdobywają najlepsze wyniki w grze, posiada nielegalnie zainstalowaną kopię aplikacji.

Programiści sporządzili wykres, przedstawiający procent pirackich wersji gry w okresie od jej wydania, do 22 października. Szczyt osiągnięty został dwa dni po premierze – aż 90 procent użytkowników, posiadało nielegalną kopię. Pamiętajmy, że to jedna z tańszych gier w App Store.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.