4,1-calowy wyświetlacz OLED, wytworzony przy wykorzystaniu narzędzi i metod produkcji paneli LCD

Wyświetlacz OLED Samsunga jest niezniszczalny

Jestem pewny, że każdy z was nieraz widział pęknięty wyświetlacz LCD - a jeśli nie, to na poniższym filmiku takowy zobaczycie. Nie zobaczycie natomiast nawet ryski na ekranie OLED...

Wygląda na to, że technologia elastycznych wyświetlaczy OLED, opracowana przez firmę Samsung, pozwala na wytworzenie ekranu niezniszczalnego. Dowodzi tego poniższy filmik, na którym młotek z łatwością rozbija ekran LCD, natomiast z ekranem AMOLED rozprawić się nie może. To tylko jedna z zalet technologii Organic Light Emitting Diode – resztę znajdziecie w naszym artykule poświęconym właśnie tej metodzie wytwarzania wyświetlaczy.

Ostatnio w Internecie możemy zauważyć natężenie artykułów o ekranach OLED, ale wciąż na rynku znajduje się niewiele urządzeń w nie wyposażonych. Oprócz smartfonów, odtwarzaczy multimedialnych i 11-calowego telewizora Sony, próżno szukać tej technologii na rynku. Jest jednak nadzieja, że wkrótce prototypy dużych i nieco mniejszych telewizorów, zwijanych czy elastycznych notebooków trafią na rynek.

Tymczasem, obejrzyjcie filmik:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.