Canonical, dzięki swojej umowie, nieco wzmocni pozycję Microsoftu i Yahoo!, osłabiając Google'a

Yahoo! i Microsoft: opóźnienia we współpracy

Realizacja umowy pomiędzy Microsoftem a Yahoo! miała właśnie wejść w ostatnie stadium. Obie firmy jednak donoszą, że będą opóźnienia.

Yahoo! i Microsoft oświadczyły, że są zmuszone odłożyć w czasie realizację umowy we wzajemnej współpracy. Powodem są ponoć drobne szczegóły w umowie, które jeszcze muszą być dogadane. Oficjalne oświadczenie obu firm twierdzi, że owe drobnostki nie wynikają z wzajemnej niechęci, a ze złożoności tak wielkiej operacji. Oba koncerny zapewniają o swoim entuzjazmie wobec wzajemnej współpracy.

Umowa zakłada, że obie firmy będą ze sobą współpracować przez najbliższe dziesięć lat. Jego efektem będzie między innymi wyszukiwarka Bing zintegrowana z portalem Yahoo!. Z kolei Microsoft będzie czerpał korzyści z mechanizmów reklamowych internetowego giganta. Obie firmy chcą w ten sposób złamać hegemonię Google’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.