Zadaj głośno swoje pytanie a Bing ci na nie odpowie

Męczy cię walka z malutką klawiaturką twojego palmofonu? Wyszukiwarka Bing już wkrótce wyszuka to, co jej powiesz. Głosowo.

Użytkownicy palmofonu Samsung Intrepid będą mogli korzystać z wyszukiwarki Bing w dość nowatorski sposób. Intrepid zawiera oprogramowanie, które Microsoft wykupił wraz z firmą Tellme. Pozwala ona znacząco uprościć obsługę wyszukiwarki przez polecenia głosowe. Jako przykład podano wyszukiwanie restauracji: poprzez obsługę za pomocą dłoni trzeba było wykonać 20 kroków, zaś dzięki poleceniom głosowym tylko sześć.

Polscy entuzjaści gadania do telefonu będą musieli jednak obejść się smakiem. Obsługa głosowa mobilnego Binga na razie dostępna jest tylko w palmofonie Intrepid, który z kolei dostępny jest tylko w sieci Sprint. Warto też przypomnieć, że to rozwiązanie jest świeże, ale nie bezprecedensowe: użytkownicy iPhone’a mogą już od dawna dyktować Google’owi to, czego ma szukać.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.