The Pirate Bay w momencie zamknięcia rejestrował 25 milionów unikalnych użytkowników, z czego 3,6 miliona z zarejestrowanym kontem na witrynie

Zatoka Piratów usunięta z Google’a przez pomyłkę

Serwis The Pirate Bay na krótki okres zniknął z wyników wyszukiwania w Google Search. Gigant z Moutain View tłumaczy, że to przypadek.

W piątek z wyszukiwarki Google zniknęły wszystkie odwołania do najpopularniejszej witryny z plikami Torrent. Wyszukiwarkowy koncern zapewnia jednak, że stało się tak przez pomyłkę i nie prowadzi żadnej kampanii antypirackiej. Całe zamieszanie spowodowane było wnioskiem, jaki wpłynął do biura Google’a, który, powołując się na ustawę Digital Millenium Copyright Act, zażądał blokady witryny.

Okazało się jednak, że zablokowano nie ten serwis co trzeba. Błąd popełnił pracownik Google’a, który omyłkowo zablokował The Pirate Bay zamiast nieujawnionej do wiadomości publicznej witryny. Od dziś Zatoka Piratów jest już indeksowana przez Google.

Prześledź historię najbardziej kontrowersyjnego portalu w Internecie

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.