14-calowe panele OLED bardziej nadawałyby się do notebooków, niż telewizorów

14-calowy OLED o rozdzielczości Full HD

Tajwańska firma AU Optronics przedstawia 14-calowy ekran OLED, który potrafi wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, przy częstotliwości odświeżania obrazu 120Hz.

Na wystawie FPD International, mało znany tajwański producent AU Optronics, zaprezentował 14-calowy panel wykonany w technologii Organic LED, który oferuje pełną rozdzielczość High Definition – 1920 x 1080 pikseli. Ponadto wyświetlacz oferuje współczynnik kontrastu 100 000:1, jasność 200 nitów, technologię odświeżania obrazu 120Hz, a także dość bogatą gamę kolorów, jak na OLED – może pochwalić się reprodukcją 16 milionów kolorów oraz pokryciem 72 procent przestrzeni kolorów NTSC.

Ceny panelu oczywiście nie podano. AU Optronics nie jest jednak firmą, która zajmuje się sprzedażą swoich produktów, a dostarcza je innym. Gotowa jest jednak do masowej produkcji 14-calowy wyświetlaczy, jeśli tylko znajdzie się na zapotrzebowanie (czytaj: producent, który zajmie się ich sprzedażą).

Odkryj 10 tajemnic ekranów OLED

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.