Kolejna, spektakularna akcja polskiej policji, przeciwko piractwu komputerowemu

5 lat więzienia za internetową sprzedaż pirackich płyt

25-letniej gdańszczance grożą 2 lata więzienia za internetową sprzedaż płyt CD i DVD z nielegalnymi materiałami muzycznymi i filmowymi, a także z programami komputerowymi.

W mieszkaniu 25-letniej mieszkanki Gdańska, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, znaleźli 432 płyty CD i DVD, zawierające nielegalne materiały multimedialne oraz nielegalne kopie programów komputerowych – wszystko o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również dysk twardy podejrzanej. Kobieta sprzedawała owe płyty z filmami i muzyką przez Internet, w cenach od 10 do 15 złotych za sztukę.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku: „Za niezgodne z prawem rozpowszechnianie filmów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jest to stałym źródłem dochodu sprawcy sankcja wzrasta do lat 3. Natomiast za uzyskanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5”.

W zeszłym miesiącu policja z Gdańska aresztowała 30-letniego mieszkańca Sopotu – sprawdź za co

Aresztowanej grozi zatem 5 lat więzienia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.