Acer Aspire TravelMate 8371-943G32n

archiwum
Nieduży notebook idealnie nadający się do pracy w podróży. Pracuje cicho, nie nagrzewa się i długo działa na akumulatorze. Wyposaży został w system anty wstrząsowy DASP i czytnik biometryczny. Zastosowanie ultramobilnego procesora wydłużyło co prawda czas pracy na baterii ale też znacznie obniżyło

W ostatnim czasie większość producentów notebooków kładzie nacisk na mobilność urządzenia oraz długą pracę na baterii. Acer nie jest wyjątkiem i ma w swojej ofercie laptopy z pojemną baterią, o niewielkiej wadze. Doskonałym przykładem takiego notebooka jest TravelMate 8371-943G32n.

Niska wydajność zintegrowanej karty graficznej. To nie jest komputer dla graczy.

Niska wydajność zintegrowanej karty graficznej. To nie jest komputer dla graczy.

Komputer jest niewielki, ma matrycę o przekątnej 13,3 cala, na której swobodnie użytkownik może oglądać zdjęcia bądź strony internetowe w rozdzielczości 1366×768. Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny jest zintegrowany układ graficzny Intel GMA 4500M. Nie jest on wydajny, ale do wszystkich podstawowych zadań w zupełności wystarczy. TravelMate 8371 wyposażony został w energooszczędny procesor Intel Core 2 Duo SU9400, co razem z resztą zainstalowanych podzespołów pozwoliło na osiągniecie bardzo dobrego czasu pracy na baterii – ponad siedem godzin pracy bez podłączania do sieci energetycznej. W notebooku Acer’a zostało zainstalowane zostalo 3072 MB szybkiej pamięci RAM DDR3, co znacznie usprawniło przetwarzanie danych.

Średnia wydajność notebooka, ale wystarczające do obsługi aplikacji biurowych.

Średnia wydajność notebooka, ale wystarczające do obsługi aplikacji biurowych.

TM8371 przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych, którzy często podróżują ze swoim notebookiem. Z tego względu TravelMate8371 został wyposażony w czytnik biometryczny, który chroni notebooka przed włamaniami oraz system Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection) tłumiący wstrząsy mogące wystąpić podczas codziennego użytkowania. System ten chroni dane na dysku twardym. Łatwą i precyzyjną nawigację po oknach systemu, aplikacji i stronach internetowych zapewni TouchPad z obsługą gestów, który umożliwia wygodniejsze przewijanie czy powiększanie.

Długi czas pracy na baterii, godny uwagi, ale wcale nie najdłuższy.

Długi czas pracy na baterii, godny uwagi, ale wcale nie najdłuższy.

Do komunikacji bezprzewodowej użytkownik może wykorzystać złącza Bluetooth lub wi-fi 802.11n. Działają one stabilnie i są proste w obsłudze. Jednak i w tak ciekawie prezentującym się notebooku znalazły się wady. Za jedną z nich można uznać brak innych złączy takich jak e-Sata czy HDMI. TravelMate 8371 został wyposażony w tylko 3 porty USB, czytnik kart i złącze stacji dokującej Acer EasyPort IV. Interesujące jest również to, że urządzenie pomimo długiej pracy nie nagrzewa się tak jak inne notebooki. Zapewnia to zastosowanie technologii Acer Thermal Comfort, a co za tym idzie notebook pracuje cicho (maks. 26dB) i stabilnie.

Acer TravelMate 8371-943G32n to sprzęt zdecydowanie mobilny. Świadczą o tym mała waga, niewielkie wymiary i długi czas pracy na bateriach, który osłodzi nieco nie najwyższą wydajność. Wszystko to za w sumie niewygórowaną cenę.

Jarosław Niemyjski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.