Klony Maków bez Mac OS X - nowy pomysł Psystara na biznes

Apple wykańcza Psystara

Apple nie daje spokoju firmie Psystar. Koncern zwrócił się do sądu z kolejnym wnioskiem, tym razem żądając zaprzestania dalszej działalności producenta "podrabianych" Maków.

Apple wygrało już proces o naruszenie praw autorskich i złamanie postanowień Digital Millenium Copyright Act przez firmę Psystar. Na tym jednak ta historia się nie kończy. Apple żąda natychmiastowego zaprzestania działalności przez producenta PC-tów z systemem Mac OS X. Apple zapewnia, że jest w stanie uzasadnić wniosek. Firma go opiera na fakcie, że cała działalność Psystara polegała na naruszaniu własności intelektualnej i znaków towarowych.

Apple żąda też od Psystara rekompensaty finansowej rzędu 4,5 miliona dolarów. Psystar nie jest w stanie uiścić takiej kwoty. Jeżeli koncern z Cupertino wygra, Psystar nie będzie miał za co prowadzić dalszej działalności, nawet pod innym szyldem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.