Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Atrakcyjne zagrożenie na Facebooku

Facebook został zaatakowany przez groźnego robaka, który infekując konto użytkownika dodaje na stronę główną jego profilu zdjęcie skąpo odzianej dziewczyny.

Gdy któryś z ciekawskich znajomych decyduje się kliknąć na fotografię, zostaje odesłany na stronę internetową zachęcającą do zobaczenia „czegoś więcej”. Kliknięcie odnośnika „See something hot” sprawia, że również i jego profil zostaje wzbogacony wizerunkiem półnagiej kobiety.

Ataki tego typu zalicza się do grupy tzw. Cross Site Request Forgery (CSRF). Zainfekowana złośliwym kodem strona internetowa „zmusza” inną, by ta zrobiła coś, do czego nie została stworzona. W przypadku robaka, który zaatakował Facebooka było to po prostu załadowanie na stronę ofiary złośliwego linka i zdjęcia atrakcyjnej dziewczyny. Nie wszystkie ataki tego typu są aż tak oczywiste – prawdopodobnie istnieje wiele zainfekowanych profili, które nie budzą żadnych podejrzeń, gdyż złośliwy link doskonale wpisuje się w layout konta.

Atak został opisany przez specjalistow z AVG Technologies.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.