Komputer z Chrome OS zadebiutuje pod koniec 2010 roku

Chrome OS w sieciach p2p

Internauci sami składają nowy system Google'a do kupy na podstawie fragmentów kodu opublikowanych przez producenta. Brakujące kawałki uzupełniają fragmentami Linuksa.

Czytaj też: Google prezentuje system Chrome OS

Pomimo iż Google Chrome OS nie został udostępniony w działającej wersji, a jedynie w formie kodu źródłowego, nie przeszkodziło to pomysłowym dłubaczom na złożenie systemu do kupy i udostępnieniu go w sieciach peer-to-peer. System operacyjny widnieje już na takich witrynach, jak Mininova.org i The Pirate Bay. Niektóre serwery FTP również posiadają już system gotowy do pobrania.

Google Chrome OS w wersjach obecnych obecnie do pobrania to zbitek kodu, jaki został udostępniony przez koncern i Linuksa. Warto dodać, że system ten jest w gruncie rzeczy oparty na „Pingwinie”, więc omawiane przeróbki mogą w gruncie rzeczy nie różnić się specjalnie od produktu, jaki zostanie zaprezentowany przez wyszukiwarkowego giganta. Premiera gotowego systemu ma się odbyć w przyszłym roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.