Opcje folderów Eksploratora Windows pozwalają nam zdefiniować aktualny widok jako standard.

Definiowanie szczegółów widoku w Eksploratorze Windows

Domyślnie Windows wyświetla obiekty w folderach w postaci bardzo dużych ikon. Wprawdzie świetnie to wygląda, ale jest bardzo nieprzejrzyste i dostarcza niewielu informacji – oprócz nazwy pliku nie widać żadnych innych danych, a przełączanie wszystkich folderów z osobna na widok szczegółowy jest irytujące.

Widok szczegółowy definiujemy jako standard systemowy. Za pomocą kombinacji klawiszy [Win] + [E] otwieramy Eksplorator Windows i klikając »Widok | Szczegóły«, aktywujemy wybrany tryb wyświetlania. W Windows Vista musimy najpierw, wciskając [Alt], wyświetlić pasek menu Eksploratora Windows. To ograniczenie Visty obowiązuje również w przypadku wszystkich kolejnych poleceń menu.

Następnie otwieramy »Narzędzia | Opcje folderów«. W oknie o tej samej nazwie na karcie »Widok« w pozycji »Widoki folderu« klikamy »Zastosuj dla wszystkich«. Na pytanie systemu, czy chcemy zastosować aktualny widok w przypadku wszystkich folderów tego typu, odpowiadamy »Tak«. Windows zmieni teraz widok wszystkich folderów tego typu zgodnie z ustawieniami dla aktualnego katalogu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.