Digitalizacja zbiorów będzie trwała aż do przetworzenia wszystkich zasobów bibliotecznych Pomorza, szacowanych na ponad 20 mln stron dokumentów

Facebookowe „unfriend” słowem roku w New Oxford Amercian Dictionary

Czasownik „unfriend” jest szeroko wykorzystywany w wielu portalach społecznościowych. Oznacza usunięcie kontaktu z listy znajomych. Słowo to zostało wybrane na najciekawsze nowe słowo minionego roku przez redakcję słownika New Oxford American.

Większość nowych słów, jakie są dopisywane do słownika, pochodzi właśnie z Internetu. Przykładowo, w tym roku pojawiły się takie słowa jak „hashtag”, które opisuje metodę Twiterra na tagowanie zawartości, czy też „sexting”, co opisuje cyber-seks przez SMS-y a także „paywall”, czyli blokada przed płatnymi treściami w Internecie i „Intexticated”, które oznacza stan rozproszenia przez SMS-y podczas prowadzenia samochodu.

Redakcja słownika musi się zmagać z takimi rozterkami, jak wybór dwóch nowych słów znaczących to samo. Przykładem może być omawiane „Unfriend”, które ma konkurenta w postaci „Defriend”, używanego na Twitterze. Wygrała jednak pierwsza propozycja, ze względu na częstsze występowanie.