Genius DPF-T805

Genius DPF-T805 to ramka cyfrowa o przekątnej ekranu 8,4 cala. Obraz wyświetlany jest w proporcjach 4:3, czyli jak w tradycyjnych monitorach CRT i pierwszych modelach LCD w rozdzielczości 800×600 pikseli.  Wyświetlane zdjęcia na ekranie prezentują się rewelacyjnie, wyraźny obraz oraz naturalne kolory umilą długie godziny oglądania cyfrowych albumów.
Genius DPF-T805

Ramka Genius DPF-T805 obsługuje praktycznie wszystkie obecnie liczące się standardy kart pamięci. Dodatkowo do urządzenia możemy podłączyć zewnętrzny nośnik pamięci ze złączem USB, jak przenośny dysk twardy czy typowy pendrive. Zdjęcia możemy również zapisać i później odtwarzać z wewnętrznej pamięci flash, której urządzenie ma 128 MB. W tym celu możemy łatwo podłączyć ramkę do komputera lub bezpośrednio do aparatu za pomocą znajdującego się w zestawie przewodu USB.

Oprócz przeglądania zdjęć urządzenie odtwarza muzykę w formacie MP3 oraz filmy w formacie AVI. Do ramki niestety nie dołączono pilota, co uniemożliwia obsługę na odległość. Za to z bliska możemy wygodnie kontrolować funkcje i ustawienia za pomocą dotykowych przycisków na przedniej części obudowy.

Urządzenie ma wbudowany czujnik żyroskopowy co pozwala cieszyć się automatycznym obracaniem zdjęć w momencie gdy ustawimy ramkę w pozycji pionowej.

Karol Kulas