Gigantyczny wyciek danych osobistych Polaków

W jednym z tematów w serwisie GoldenLine znalazło się łącze do witryny z tysiącami haseł polskich internautów.

Tysiące loginów i haseł do serwisów takich, jak Allegro.pl, Nasza-Klasa.pl, Era.pl, Kurnik.pl, TP.pl, Orange.pl, O2.pl, Fotka.pl czy Blox.pl pojawiło się publicznie w Sieci. Informacja pojawiła się na serwisie GoldenLine, jednak tam znajduje się tylko łącze do witryny, która znajduje się na zagranicznym serwerze.

Witryna jest aktualizowana na bieżąco o nowe loginy i hasła. Wykradzione dane najprawdopodobniej pochodzą od sieci koni trojańskich Ha******d Stealer zainstalowanych w systemach użytkowników. Dostęp do witryny jest już utrudniony ze względu na nałożenie blokad na serwery DNS.

CHIP.pl radzi korzystać z aktualnych i dobrze ocenianych pakietów Internet Security a także dbać o aktualizacje swoich aplikacji i systemu operacyjnego. Jeżeli nie stosowałeś się do tych zaleceń, radzimy niezwłocznie zmienić swoje hasła.

0
Źródło: Niebezpiecznik.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.