Argleton - miasto, którego nie ma

Google Maps stworzyło nieistniejące miasto

Najwyraźniej Google uważa, że w Anglii jest zbyt mało miast. Dlatego w serwisie Google Maps powstało nowe, nikomu wcześniej nieznane miasteczko - Argleton.

Co to jest – pokazuje się na mapach Google, ale w rzeczywistości go nie ma? Odpowiedź brzmi – miasteczko Argleton w hrabstwie Lancashire. Google umieściło owe „miasto-widmo” przy autostradzie M58, niedaleko miasta o podobnie brzmiącej nazwie Aughton. Jeśli wydaje się wam, że to tylko literówka, to się mylicie – Aughton również występuje na mapie, także teoria z pomyłką odpada. Jakby tego było mało, Argleton doczekało się również własnego kodu pocztowego.

Roy Bayfield, pracownik najbliższego uniwersytetu w Edge Hill, zaintrygowany zagadką, postanowił zwiedzić okolicę, w poszukiwaniu miejsca, które wskazuje Google Maps. Jak już znalazł się w centrum „Argleton”, zdał sobie sprawę, że jest pośrodku niczego – zielonych, pustych pól.

Google natomiast nie jest pewne, jakim cudem miasteczko znalazło się w ich bazie danych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.