HP wzmacnia swoją sieciową stronę

HP kupuje specjalistę od Sieci – 3Com

Największy na świecie producent komputerów - HP - kupuje dostawce rozwiązań sieciowych 3Com. Transakcja opiewa na kwotę 2,7 miliarda dolarów.

3Com to firma z Marlborough w stanie Massachusetts, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań sieciowych dla szerokiego grona klientów. Istniejącą na rynku od 1979 roku firmę, teraz przejąć chce największy producent komputerów, czyli HP. Umowa ta ma na celu rozszerzenie działalności firmy w segmencie przełączników Ethernet i wzmocnienie pozycji na chińskim rynku. Szeregi HP zostaną również wzmocnione zespołami R&D, które pomogą podnieść innowacyjność rozwiązań sieciowych.

Transakcja została już zatwierdzona przez zarządy HP i 3Com, zaś sfinalizowana zostanie w pierwszej połowie 2010 roku. Kwota, jaką HP wyda na firmę z Marlborough, wynosi 2,7 miliarda dolarów, czyli po 7,90 dolara za każdą akcję 3Com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.