Dzięki tej zmianie nie musimy już czekać na uzyskanie możliwości zainstalowania wtyczki.

Instalacja rozszerzeń bez konieczności oczekiwania

Dzięki wtyczkom szybko wzbogacimy przeglądarkę o nowe funkcje. Podczas tych czynności przeszkadza tylko kilkudziesięciosekundowe oczekiwanie na uaktywnienie przycisku »Instaluj« — w czasie tym użytkownik ma przeczytać komunikat bezpieczeństwa.

Opóźnienie, do którego dochodzi, gdy czekamy na możliwość instalacji, ma skłonić nas do przeczytania komunikatu. Nie jest on jednak potrzebny zaawansowanym użytkownikom. W ustawieniach przeglądarki możemy skrócić oczekiwanie lub w ogóle z niego zrezygnować.

Jako adres strony podajemy „about:config”, wciskamy [Enter] i zamykamy ekran ostrzegawczy, klikając »Zachowam ostrożność, obiecuję!«. W polu »Filtr« wpisujemy nazwę »security.dialog_enable_delay« – dzięki temu nie musimy męczyć się, szukając właściwego wiersza na długiej liście. Aby otworzyć okno edycji, dwukrotnie klikamy na wyświetlonym wpisie. Jego wartość to właśnie minimalny czas oczekiwania w milisekundach. Aby zupełnie wyłączyć wspomniane opóźnienie, podajemy »0« i wciskamy przycisk »OK«. W przyszłości będziemy mogli rozpocząć instalację od razu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.