Kyocera FS-2020D

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa o sporych wymiarach wyróżniająca się bardzo niskimi kosztami druku. Dość duża prędkość druku, przeciętny pobór mocy w trybie uśpienia. Podświetlany wyświetlacz tekstowy, złącze PictBridge, moduł druku dwustronnego oraz pojemne podajniki papieru stanowią

Jeden z najnowszych modeli monochromatycznych drukarek laserowych firmy Kyocera nosi oznaczenie FS-2020D. Jest to dość spore urządzenie ważące wraz z materiałami eksploatacyjnymi 16,2 kg. Koszty druku są wyjątkowo niskie, co jest spowodowane niską ceną materiałów eksploatacyjnych. Kasety z tonerem wystarczają na 12000 str., zaś bęben światłoczuły powinien wytrzymać około 300000 wydruków. Wydrukowanie jednej strony jest tańsze o ponad 20% niż w przypadku drukarki, która zajmuje pod tym względem drugie miejsce w naszym rankingu. Toner startowy wystarcza na ok. 6000 str.

Prędkość druku tekstu jest przeciętna w przypadki drukarki Kyocera.

Prędkość druku tekstu jest przeciętna w przypadki drukarki Kyocera.

Szybkość druku jest zadowalająca, lecz wartości podawane przez producenta sugerują znacznie szybsze urządzenie. Można mieć pewne zastrzeżenia do jakości wydruków, szczególnie krawędzie czcionek są poszarpane.

W czasie drukowania drukarka Kyocera jest stosunkowo cicha.

W czasie drukowania drukarka Kyocera jest stosunkowo cicha.

Na panelu sterującym znajduje się dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy (podświetlany), a w przedniej części urządzenia znajduje się złącze PictBridge umożliwiające bezpośredni wydruk plików zapisanych na pamięciach flash USB (pendrive). Wyposażenie standardowe obejmuje moduł druku dwustronnego. Opcjonalnie można dokupić m.in. kartę sieciową WLAN lub LAN, dysk twardy o pojemności 40 GB lub kartę CF o pojemności 2GB (np. do przechowywania szablonów formularzy).

Prędkość druku grafiki jest przeciętna w przypadki drukarki Kyocera.

Prędkość druku grafiki jest przeciętna w przypadki drukarki Kyocera.

Podajniki papieru to zamykana kaseta na 500 arkuszy (pełna ryza) oraz podajnik uniwersalny o pojemności 100 arkuszy. Można dokupić drugą szufladę na 500 kartek, jednak jej cena przekracza 85% ceny nowej drukarki. Pojemność odbiornika to 250 arkuszy. W trybie uśpienia urządzenie zużywa 5W, co jest przeciętną wartością.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.