Lexmark Prospect Pro205

Cztery funkcje w jednym urządzeniu: drukarka, kopiarka, skaner i faks, to właśnie możemy znaleźć w nowym produkcie Lexmarka – Prospect Pro205. Jest to najtańsze z oferty urządzenie z serii dla biur, należąc do serii Professional obejmuje go rewelacyjnie długa gwarancja, skromne… pięć lat, oczywiście po zarejestrowaniu. Dodatkowo wraz z zakupem urządzenia dostarczane są tusze zwiększonej pojemności.
Lexmark Prospect Pro205

Wynik rewelacyjny, szybko i dobrze, czyli tak powinno być.

Wynik rewelacyjny, szybko i dobrze, czyli tak powinno być.

Choć jest to sprzęt do biura, całkiem dobrze drukuje zdjęcia. W dodatku robi to szybko szybko. Oczywiście z innymi rodzajami wydruków radzi sobie równie dobrze. Koszty druku są przeciętne zarówno dla tekstu jak i grafiki, natomiast naprawdę niskie podczas przelewania na papier zdjęć.

Wynik przeciętny, mogłoby być lepiej.

Wynik przeciętny, mogłoby być lepiej.

Korzystając z urządzenia za pośrednictwem komputera możemy je podłączyć przez USB lub włączyć do bezprzewodowej sieci. Nieco zastanawiający jest fakt że nie ma możliwości wpięcia sprzętu do sieci za pomocą kabla. Możemy za to korzystać z niego autonomicznie, zarówno drukować – przez zainstalowane złącza kart pamięci, kopiować, skanować i faksować. Pracę bezpośrednią ułatwi wyświetlacz graficzny o przekątnej 2,4 cala.

Całkiem dobry wynik. Tylko Canon Pixma okazał się szybszy.

Całkiem dobry wynik. Tylko Canon Pixma okazał się szybszy.

Całe urządzenie sprawia dobre wrażenie, niezłe wyposażenie oprócz wcześniej wspomnianych elementów mamy jeszcze do dyspozycji automatyczny podajnik skanera (ADF) na 35 stron, oraz sprzętowy dupleks. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i zaczynamy oszczędzać papier przez druk dwustronny. Choć Lexmark przyzwyczaił nas do niskich cen to nowa seria urządzeń już nie jest tak tania, konkuruje jakością, szybkością, no i oczywiście super długą gwarancją.

Robert Dutkiewicz