Windows 7 jest zabezpieczony, ale słabiej niż powszechnie krytykowana Vista

Luka w Windows 7 potwierdzona przez Microsoft

Po krótkim dochodzeniu, Microsoft przyznaje, że jego najnowszy system operacyjny Windows 7 jest dziurawy. Jak wcześniej przypuszczano, luka dotyczy protokołu SMB.

Niedawno informowaliśmy was o tym, że Laurent Gaffi wykrył pierwszą lukę zero-day w systemie Windows 7 (i Windows Server 2008 R2). Teraz potwierdza to Microsoft, po tym jak zbadał całą sprawę. Rzeczywiście luka bezpieczeństwa dotyczy protokołu typu klient-serwer Server Message Block (SMB) 2.1, służącemu udostępnianiu zasobów komputerowych w Sieci. To może prowadzić do przejęcia kontroli nad systemem przez osobę niepowołaną.

Jak do tej pory jeszcze nikt nie wykorzystał tego problemu do ataku na komputer, jednak aby załatać lukę Microsoft potrzebuje trochę czasu. Zaleca się tymczasowo zablokować porty TCP 139 oraz 445 i mieć nadzieję, że gigant z Redmond szybko upora się z tą luką.

Zobacz również: Nienaprawialna luka w systemie Windows 7

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.