Mac OS X na netbooku MSI Wind

Mac OS X jednak będzie wspierać procesory Atom

Wygląda na to, że doniesienia o rzekomym ukróceniu wsparcia systemu Mac OS X dla procesorów Atom nie potwierdzają się. Najnowsza wersja beta OS-u przywraca to wsparcie.

Na początku tygodnia mogliście przeczytać na naszym „Kwaśnym” blogu o tym, że Apple chce ukrócić możliwość instalowania systemu Mac OS X na netbookach z procesorami Atom. Informacja ta wydaje się nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości, bowiem najnowsza wersja deweloperska OS-u Apple’a 10.6.2 (10C535), przywraca wsparcie dla najtańszych procesorów Intela i jednocześnie daje zielone światło wszystkim trudniącym się w tzw. hackintosh’owaniu.

Co więcej, firma z Cupertino wcale nie ma zamiaru wyjaśniać czemu wsparcie dla Atomów zostało najpierw ukrócone, a teraz nagle przywrócone. Być może był to zwykły błąd OS-u lub też tymczasowa praktyka, obliczona na testy nowej konfiguracji.

Niewykluczone jest również to, że w kolejnej wersji systemu, Apple po raz kolejny odbierze hackintosherom możliwość instalacji Snow Leoparda na netbookach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.