Microsoft: Mowa jest przyszłością komputerów

Zig Serafin, główny menadżer Microsoftu ds. Unified Communications Group, uważa, że następnym krokiem ewolucji sposobu komunikowania się człowieka z komputerem, po klawiaturze/myszce i ekranie dotykowym, jest mowa. Ma to sens, szczególnie dla nałogowych oglądaczy serialu Star Trek, którzy doskonale wiedzą, że znacznie prościej jest powiedzieć komputerowi co ma robić, niż wpisać komendę.
Konkurencja również nie śpi - mowa jest w tej chwili wykorzystywana w wielu urządzeniach jako interfejs komunikacyjny
Konkurencja również nie śpi - mowa jest w tej chwili wykorzystywana w wielu urządzeniach jako interfejs komunikacyjny

Gigant z Redmond planuje oprzeć wszystkie swoje produkty na technologii rozpoznawania mowy – aktualnie taka funkcja jest implementowana w systemie Windows 7, Windows Mobile 6.5, a nawet wyszukiwarce Bing Mobile.

Microsoft pracuje nad technologią rozpoznawania mowy już od 10 lat, choć nie bez przerwy. Prace ruszyły na dobre, odkąd w 2007 roku przejęto firmę Tellme Networks. Interfejs użytkownika tej firmy jest aktywowany głosem, a zintegrowany w oprogramowaniu Microsoftu, pozwoli internautom na przeglądanie witryn internetowych w przeglądarce, przy pomocy komend głosowych. Oprogramowanie pozwala nawet na dyktowanie wiadomości tekstowych, zamiast wpisywania ich z klawiatury.

Więcej:trendy