Konkurencja również nie śpi - mowa jest w tej chwili wykorzystywana w wielu urządzeniach jako interfejs komunikacyjny

Microsoft: Mowa jest przyszłością komputerów

Microsoft uważa, że naturalnym krokiem ewolucji, po klawiaturze i ekranie dotykowym, jest mowa. Właśnie za jej pomocą będziemy komunikować się z komputerami.

Zig Serafin, główny menadżer Microsoftu ds. Unified Communications Group, uważa, że następnym krokiem ewolucji sposobu komunikowania się człowieka z komputerem, po klawiaturze/myszce i ekranie dotykowym, jest mowa. Ma to sens, szczególnie dla nałogowych oglądaczy serialu Star Trek, którzy doskonale wiedzą, że znacznie prościej jest powiedzieć komputerowi co ma robić, niż wpisać komendę.

Gigant z Redmond planuje oprzeć wszystkie swoje produkty na technologii rozpoznawania mowy – aktualnie taka funkcja jest implementowana w systemie Windows 7, Windows Mobile 6.5, a nawet wyszukiwarce Bing Mobile.

Microsoft pracuje nad technologią rozpoznawania mowy już od 10 lat, choć nie bez przerwy. Prace ruszyły na dobre, odkąd w 2007 roku przejęto firmę Tellme Networks. Interfejs użytkownika tej firmy jest aktywowany głosem, a zintegrowany w oprogramowaniu Microsoftu, pozwoli internautom na przeglądanie witryn internetowych w przeglądarce, przy pomocy komend głosowych. Oprogramowanie pozwala nawet na dyktowanie wiadomości tekstowych, zamiast wpisywania ich z klawiatury.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.