Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool naruszył licencję GPL v2

Microsoft przeprasza za naruszenie licencji GPL

Microsoft przyznał się do faktu, że w jednym z narzędzi od tej firmy znalazł się fragment kodu, do którego koncern nie posiadał praw.

Microsoft wystosował ostateczne oświadczenie w sprawie złamanej licencji GPL v2, którą naruszyło narzędzie do pobierania systemu Windows 7 z Microsoft Store.

Po przyjrzeniu się kodowi budzącemu wątpliwości, możemy potwierdzić wszystkie zarzuty, mimo iż naruszyliśmy licencję nieświadomie. Zleciliśmy wykonanie narzędzia firmie trzeciej, jednak bierzemy pełną za to odpowiedzialność, bowiem do nas należało przejrzenie tego kodu. Przeprowadziliśmy też wewnętrzne dochodzenie w sprawie innych narzędzi wykorzystywanych przez Microsoft Store, nie znaleźliśmy jednak innych uchybień.

Microsoft powiedział też, że nowe wersje narzędzi będą publikowane wraz z kodem źródłowym na licencji GPL v2. Narzędzie Windows 7 USB/DVD pozwala na pobranie w łatwy sposób zakupionego systemu operacyjnego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.