Canonical, dzięki swojej umowie, nieco wzmocni pozycję Microsoftu i Yahoo!, osłabiając Google'a

Microsoft tłumaczy się ze współpracy z NSA

Współpraca z amerykańską Narodową Agencją Bezpieczeństwa nie zaowocowała obecnością backdoora. – Nigdy tego nie zrobiliśmy i nigdy nie zrobimy – zapewnia przedstawiciel koncernu.

Według naszych wczorajszych doniesień, amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) współpracowała z Microsoftem pod kątem projektowania systemu zabezpieczeń w systemie Windows 7. Użytkownicy podeszli do tej informacji z dużym zaniepokojeniem, bowiem ostatnia „moda” na szpiegowanie użytkowników w imię „walki z terroryzmem” budzi pewne wątpliwości dotyczące prawa do prywatności. Microsoft dziś odniósł się do wątpliwego aliansu z agencją rządową.

Firma zapewniła, że w Windows 7 nie ma żadnego backdoora, czyli modułu pozwalającego NSA na natychmiastowe połączenie z wybranym komputerem i przejęcie nad nim kontroli. Współpraca z agencją polegała na opracowywaniu modułu Security Compliance Management Toolkit, który pozwala na dopasowanie ustawień bezpieczeństwa Windows w ten sposób, by spełniał rygorystyczne normy tyczące się zastosowań wysokiego ryzyka. Wierzycie tym wyjaśnieniom?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.