Za pomocą wpisu w Rejestrze szybko zmienimy nazwę folderu

Nadajemy nazwę systemowemu folderowi „Mój komputer”

Chcąc bardziej spersonalizować nasz Windows możemy sprawić, że folder "Mój komputer" będzie się nazywał tak jak sobie wymyślimy.

Wpis do Rejestru pozwala na zmianę nazwy. W edytorze Regedit przechodzimy do klucza  »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerCLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}«. Następnie w prawym panelu edytora dwukrotnie klikamy »(Domyślna)«. W oknie »Edytuj ciąg« jako »Wartość« wpisujemy wybraną dla folderu „Mój komputer” nazwę, na przykład „Komputer CHIP”. Zatwierdzamy wpis kliknięciem »OK« i zamykamy edytor. Zmiana będzie dotyczyć tylko aktualnie zalogowanego użytkownika. Chcąc zmienić nazwę folderu „Mój komputer” również dla innych użytkowników, musimy zalogować się na ich konta i powtórzyć opisane czynności, wpisując inne nazwy. Jeżeli podany klucz nie istnieje, to musimy go utworzyć.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.