Nokia N900 będzie jedynym telefonem z Maemo 5 przez najbliższy rok

Nokia N900 w drodze do klientów

Palmofon Nokii, który pożegnał się z Symbianem jest już rozsyłany do klientów. Czy N900 odniesie zakładany sukces? Zainteresowanie urządzeniem jest dość duże.

 Czytaj też:

Nokia N900, o której już donosiliśmy, pracuje na systemie operacyjnym Maemo, który jest jedną z odmian z Linuksa. Jest wyposażona w 3,5-calowy ekran dotykowy i wysuwaną klawiaturę QWERTY. Wydajność urządzeniu zapewnia potężny mikroprocesor ARM Cortex-A8 oraz gigabajt pamięci operacyjnej. Pamięć na pliki to z kolei aż 32 gigabajty.

O tym, czy N900 podbije rynek, mamy się już dowiedzieć niebawem. Fiński producent ogłosił, że rozpoczął już wysyłkę urządzeń do swoich klientów. Nokia, mimo iż przeżywa obecnie stagnację jeżeli chodzi o komórki z wyższej półki, na razie nie musi się obawiać porażki rynkowej. Gigant wciąż kontroluje 40 procent rynku telefonów komórkowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.