Pineview-M zostanie wytworzony w 45-nanometrowym procesie technologicznym i oparty będzie na energooszczędnej architekturze Lincroft SoC (na zdjęciu procesor Atom Z530)

Nowa generacja procesora Intel Atom: 32 nm i obsługa DDR3

Wciąż czekamy na pojawienie się w sklepach pierwszych netbooków, opartych na platformie Pineview - nowej generacji Atoma, a w Sieci pojawiają się już informacje o jego następcy.

Chociaż kolejna generacja procesorów Atom, o nazwie kodowej Pineview, jeszcze nie trafiła na półki sklepowe, to w Internecie pojawią się pierwsze informacje o jej następcy. Cedarview to nazwa kodowa nowego procesora, wytworzonego w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Układ ma obsługiwać dwa gniazda pamięci DIMM w standardzie DDR3. Procesor Intel Atom o nazwie kodowej Cedarview ma pojawić się na rynku w 2011 roku, jednak konkretna data premiery nie jest znana.

Wcześniej, bo na samym początku przyszłego roku, na rynku zadebiutują procesor o nazwie kodowej Pine Trail – pierwsze dwa układy nazwano Atom N450 i Atom N470. Ten pierwszy już pojawił się przy okazji zapowiedzi jednego z netbooków Asusa – Eee PC T101H z dotykowym ekranem.

Zajrzyjcie do naszego rankingu procesorów!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.